Jak ukryć liczbę polubień pod postem na Instagramie?

Napis LIKE na brązowym, drewnianym Scrabble

Ciężko wyobrazić sobie popularny portal społecznościowy, taki jak Instagram bez możliwości lajkowania zdjęć. Jest to główny powód, dla którego użytkownicy regularnie udostępniają nowe posty, rolki i relacje.

Porównując liczbę serduszek do liczby obserwujących, możemy łatwo stwierdzić, w jakim stopniu użytkownicy lubią udostępniane przez nas treści. Coraz więcej osób decyduje się na ukrycie liczby lajków pod postami - w szczególności nowe, mało popularne konta, które nie mają jeszcze wielu obserwujących, a udostępniane przez nich treści trafiają do wąskiego grona odbiorców.

Ty również nie musisz się martwić o to, czy Twoje zdjęcie będzie miało dużo lub mało polubień - możesz w każdej chwili zmienić ustawienia i schować liczbę serduszek pod postem. Wystarczy, że wykonasz następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację IG na telefonie i przejdź do swojego profilu.
  2. Otwórz post, dla którego chcesz ukryć polubienia.
  3. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu.
  4. Wybierz opcję Ukryj liczbę polubień.

Od teraz liczba polubień będzie ukryta pod nazwą Inni. Nie zmienia to jednak faktu, że po kliknięciu nadal będzie można wyświetlić wszystkich użytkowników, którzy polubili ten post, lecz znacznie ciężej będzie zliczyć dokładną ich ilość.