Jak ukryć relacje na Instagramie?

Pomarańczowy kot chowający twarz

Relacje na Instagramie to metoda uchwycenia najważniejszych chwil z codziennego życia w formie zdjęć lub krótkich nagrań wideo, które są dostępne przez kolejne 24 godziny. Przed dodaniem relacji możemy je dowolnie modyfikować oraz oznaczać inne osoby.

Domyślnie w przypadku kont publicznych udostępniona relacja jest widoczna na naszym profilu dla wszystkich użytkowników Instagrama, lecz istnieje możliwość ukrycia jej przed określonymi osobami. W praktyce będzie to dla nich wyglądać tak, jak byśmy w ogóle jej nie dodali (nasze zdjęcie profilowe pozostanie niepodświetlone, a relacja nie otworzy się po kliknięciu).

Aby skorzystać z tej możliwości:

  1. Otwórz aplikację Instagrama.
  2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu ekranu.
  3. Przejdź do Menu, a następnie wybierz następująco: Ustawienia, Prywatność, Relacja.
  4. W sekcji Widzowie znajdującej się na samej górze strony kliknij 0 osób i wybierz użytkowników z listy obserwujących lub skorzystaj z pola Szukaj.

Możesz zablokować możliwość wyświetlenia swoich relacji dowolnemu użytkownikowi Instagrama, nie tylko swoim obserwującym. Jeśli wykluczysz daną osobę, nie będzie ona widziała zarówno Twoich bieżących relacji, jak i transmisji na żywo. Pamiętaj, że będą one schowane wyłącznie dla określonych użytkowników, którzy nadal będą mogły je podejrzeć z konta znajomego lub skorzystać z takich narzędzi jak IG Online Stories Viewer.