Jak usunąć konto na Instagramie w 2022 roku?

Czerwona gumka na czarnym tle z napisem Usuń

Z upływem czasu portale społecznościowe próbują jak najbardziej utrudnić swoim użytkownikom możliwość usunięcia konta z serwisu. Bywa, że przycisk Usuń konto ukryty jest bardzo głęboko w menu, a na całkowite skasowanie wszystkich danych personalnych czeka się nawet kilka tygodni (konto najpierw zostaje dezaktywowane).

Nie inaczej jest w przypadku Instagrama. W najnowszej wersji aplikacji przycisk, który był dotychczas dostępny w ustawieniach konta, zupełnie zniknął. Aktualnie nie ma więc już możliwości usunięcia konta przez aplikację. Jedyny sposób to zalogowanie się na stronie Instagrama za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze lub telefonie. Po podaniu powodu oraz ponownym wpisaniu hasła nasze konto przejdzie w tryb dezaktywacji na 30 dni, po czym ma nastąpić jego usunięte. Jeśli w tym czasie zmienisz zdanie i będziesz chciał jednak zachować swoje konto, wystarczy, że zalogujesz się z powrotem i cofniesz decyzję o jego usunięciu. Jak informuje centrum pomocy Instagrama, proces usuwania informacji może zająć nawet 90 dni, po tym okresie ich kopia może być nadal przechowywana w pamięci zapasowej. Tak więc nikt nie zna dokładnego czasu, po którym Twoje dane całkowicie zniknął z bazy Instagrama.

Etapy usuwania konta na Instagramie są takie same jak na Facebooku. Niestety nie wystarczy zeskrolować na sam dół strony i kliknąć duży czerwony przycisk z napisem Usuń konto. Musisz wykazać się cierpliwością, a także poświęcić trochę czasu i nerwów. Skomplikowany i długotrwały proces usuwania konta oraz ukrywanie opcji mogą naprawdę zniechęcić do jego usunięcia i spowodować, że po prostu z niego zrezygnujemy. To właśnie mają na celu twórcy największych portali społecznościowych na świecie.