Jak wyłączyć komentowanie na Instagramie?

Ikona komentarzy na telefonie

Istnieje wiele powodów, dla których użytkownicy Instagrama decydują się na wyłączenie możliwości komentowania swoich postów. Wraz ze wzrostem popularności profilu i obserwujących, pojawia się coraz więcej toksycznych osób, które nadużywają wolności słowa i negatywnie komentują większość zamieszczanych przez nas treści.

Oczywiście istnieje możliwość usunięcia pojedynczych komentarzy, lecz jest to czasochłonne i większość obserwujących zdąży przeczytać niechciany komentarz, zmienić opinie na Twój temat lub zrezygnować ze śledzenia profilu.

Jeśli chcesz, aby Twoje posty miały charakter wyłącznie informacyjny i nie było możliwości dodawania komentarzy, to wystarczy zmienić ustawienia postu. Aby to zrobić, wyświetl dany post, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i z dostępnych opcji wybierz Wyłącz komentowanie. Pamiętaj jednak, że wszystkie dotychczasowe komentarze staną się niewidoczne i tak samo na odwrót - pojawią się po ponownym włączeniu tej opcji. Możesz również wyłączyć komentowanie, zanim opublikujesz post.

Podsumowując, to Ty masz kontrolę nad treściami zamieszczanymi pod Twoimi postami przez innych użytkowników. Negatywne komentarze przytrafiają się każdemu, lecz w każdym momencie masz możliwość ich zablokowania.