4 Skuteczne Metody Oglądania Instagram Stories Anonimowo

Osoba robiąca zdjęcie telefonem w nocy

Instagram to popularna platforma społecznościowa, przyciągająca ponad 2 miliardy użytkowników miesięcznie. Jedną z jej wyróżniających cech są Instagram Stories, które pozwalają użytkownikom na udostępnianie krótkotrwałych filmów i zdjęć, trwających zaledwie jeden dzień. Jednak ta efemeryczna natura nie obejmuje anonimowości widzów, ponieważ Instagram rejestruje, kto ogląda każdą historię. Jeśli zależy Ci na swojej prywatności online, ten artykuł oferuje cztery proste techniki, aby pozostać inkognito podczas przeglądania historii innych osób.

Jak Długo Trwają Instagram Stories?

Instagram Stories są krótkotrwałe i pozostają widoczne tylko przez 24 godziny od momentu opublikowania. Wyjątek stanowią relacje, które użytkownik zdecyduje się wyróżnić na swoim profilu, gdzie są one wyświetlane nad zwykłymi postami. Ostatecznie, nie wiemy dokładnie, kiedy dana relacja zostanie usunięta, co może wprowadzać pewien stopień niepewności. Dowiadujemy się o czasie opublikowania dopiero wtedy, gdy ją otwieramy, a wtedy nasza nazwa profilu zostaje zapisana na liście widzów. Jeśli zależy ci na zachowaniu prywatności, może warto rozważyć inne metody.

1. Poproś Przyjaciela

Jednym z sposobów jest poproszenie zaufanego przyjaciela o pomoc w sprawdzeniu historii użytkownika, który cię interesuje. Jednak bądź ostrożny, ponieważ jeśli twój przyjaciel jest już znajomym tej osoby, może to wzbudzić podejrzenia. Na przykład, jeśli jesteś zablokowany przez użytkownika, a on zobaczy, że twój najlepszy przyjaciel regularnie ogląda jego historie, może to go zdemaskować. Jednak ten sposób ma swoje ograniczenia. Twój przyjaciel może nie zawsze być dostępny, ponieważ może być zajęty lub nie zainteresowany codziennym przeglądaniem Instagrama.

2. Utwórz Dodatkowe Konto

W dłuższej perspektywie możliwym rozwiązaniem jest utworzenie drugiego konta na Instagramie, aby dyskretnie przeglądać historie innych osób. Jednak stworzenie wiarygodnego profilu zajmuje trochę czasu. Musisz zdobyć polubienia, komentarze, obserwujących i zamieszczać różnorodne wiarygodne zdjęcia. Bądź jednak ostrożny, ponieważ profile bez zdjęcia profilowego lub te z minimalną ilością treści opublikowanej tego samego dnia mogą wzbudzić podejrzenia, zwłaszcza jeśli użytkownik, którego śledzisz, ma niewielką liczbę obserwujących.

3. Cierpliwie Czekaj na Highlights

Niekiedy nieco ryzykownym podejściem jest czekanie, aż użytkownik umieści historię jako Highlight na swoim profilu. Historie wyróżnione pokazują tylko liczbę widzów, ukrywając nazwy użytkowników. Kluczowe pytanie tutaj brzmi, czy użytkownik faktycznie zdecyduje się wyróżnić historię. Niektórzy użytkownicy robią to sumiennie dla niemal każdej historii, podczas gdy inni robią to oszczędnie. Jeśli nie masz pewności co do zwyczajów użytkownika, przejdź do ostatniej metody.

4. Skorzystaj z Narzędzi Online

Na szczęście internet oferuje rozwiązania tego problemu. Istnieje wiele dostępnych online narzędzi do przeglądania portali społecznościowych, a jednym z nich jest Insta Story Viewer. To narzędzie pozwala przeglądać dowolną historię bez wiedzy autora. A co najlepsze? Nie potrzebujesz konta na Instagramie ani danych logowania, co gwarantuje pełną anonimowość.

Aby dyskretnie przeglądać historie, po prostu wpisz nazwę użytkownika Instagrama w pole wyszukiwania na górze ekranu. Dodaj ewentualne znaki specjalne, takie jak kropki, myślniki lub podkreślenia, jeśli jest to konieczne. W ciągu kilku sekund na ekranie pojawią się wszystkie dostępne historie z ostatnich 24 godzin. Kliknij na konkretną historię, aby ją obejrzeć w pełnej rozdzielczości lub pobierz ją, jeśli jest to konieczne, wszystko bez ujawniania swojej tożsamości. Na naszej stronie internetowej możesz również przejrzeć wyróżnione historie użytkowników, posty, reels i zdjęcia profilowe.

Oto cztery najlepsze techniki dyskretnego przeglądania Instagram Stories w 2023 roku. Jeśli cenisz swoją prywatność w mediach społecznościowych, rozważ wypróbowanie tych metod. Niezależnie od tego, czy chcesz śledzić przyjaciela czy byłego partnera, te narzędzia online mogą być bardzo przydatne, zwłaszcza że są darmowe w użyciu.