Dwa powody, przez które nie możesz zrobić LIVE na TikToku

Stojąca osoba podczas korzystania z telefonu

Zdecydowaną większość użytkowników TikToka stanowią nastolatkowie. Mając na uwadze kwestie prawne oraz bezpieczeństwo niepełnoletnich, niektóre funkcje aplikacji są blokowane w zależności od wieku użytkownika.

Z TikToka legalnie mogą korzystać osoby, które ukończyły 13 lat. Konta, w przypadku których istnieje podejrzenie zawyżenia wieku, mogą zostać usunięte. Wyjątkami są niektóre kraje np. USA, gdzie istnieje specjalna, ograniczona wersja dla młodszych użytkowników.

Transmisje na żywo są bardzo popularne wśród użytkowników TikToka, lecz niedostępne dla wszystkich. W tym artykule poznasz główne powody, przez które ta funkcja jest dla Ciebie niewidoczna.

1. Ograniczenia wiekowe

Osoby poniżej 16 roku życia nie mogą wysyłać wiadomości prywatnych na TikToku, prowadzić transmisji na żywo, a udostępnione przez nich filmy nie pojawiają się w sekcji „Dla Ciebie”. Ponadto osoby poniżej 18 roku życia nie mogą wysyłać ani otrzymywać prezentów za pośrednictwem wirtualnego obdarowywania. W zależności od kraju oraz obowiązującego w nim prawa ten wiek może być wyższy.

Skąd TikTok wie, ile mam lat?

Pierwszym etapem zakładania konta w serwisie jest podanie swojej daty urodzenia. Jeśli podamy zły wiek, każda kolejna próba jego zwiększenia nie przyniesie efektów - będziemy musieli założyć konto z nowego adresu e-mail. Po pomyślnym utworzeniu konta TikTok dostosowuje treści do naszego wieku oraz ukrywa poszczególne funkcje w tym przycisk TikTok Live.

Czy mogę zmienić wiek?

Niestety nie ma możliwości zmiany wieku na już istniejącym koncie. Jedyne co możemy zrobić to założyć nowe lub poczekać do osiągnięcia wymaganego wieku.

2. Mała liczba obserwujących

Brak opcji TikTok Live może być również spowodowany niewystarczającą popularnością profilu. Zanim TikTok udostępni nam tę funkcję, musimy zebrać minimum 1000 obserwujących. W starszej wersji aplikacji istniał sposób obejścia tego limitu za pomocą zakładki Live w ustawieniach analitycznych, lecz nie jest to już możliwe. Co nam pozostaje to próba wysłania zgłoszenia do TikTok Support z prośbą o włączenie transmisji na żywo w naszej aplikacji.

Jak skontaktować się z TikTok Support?

  1. Otwórz aplikację TikTok.
  2. Kliknij ikonę Profil w prawym dolnym rogu ekranu.
  3. Otwórz menu w prawym górnym rogu ekranu.
  4. Wybierz następująco: Ustawienia i prywatność, Zgłoś problem, LIVE, Nie mogę rozpocząć LIVE.
  5. Na pytane: Czy udało Ci się rozwiązać problem? Odpowiedz: Nie.
  6. Wybierz Potrzebujesz innej pomocy?
  7. Opisz problem, uzasadnij, że przydałaby Ci się opcja LIVE dla Twoich obserwujących i kliknij Wyślij.

Podsumowanie

Rozpatrzenie zgłoszenia może zająć dużo czasu i nie zawsze spotkamy się z odpowiedzią. Najlepszym wyjściem, aby uzyskać funkcję live stream na TikToku, jest osiągnięcie minimalnego wieku (16 lat) oraz udostępnianie ciekawych filmów, dzięki którym szybko zdobędziemy 1000 followersów. Jeśli spełnisz te wymagania, to po kliknięciu środkowego przycisku na ekranie głównym pojawi Ci się również funkcja transmisji na żywo (obok Aparatu, Opowieści, MV). Pamiętaj o przestrzeganiu zasad społeczności w każdym swoim live.