Jak zapisać TikToka bez znaku wodnego?

Biały kwiat Plumeria na wodzie

TikTok dostępny jest w 150 krajach i ma już ponad miliard użytkowników w każdym wieku. Oprócz udostępniania nowych trendów muzycznych stał się on również miejscem prowadzenia biznesu i internetowego marketingu. Aplikacja umożliwia w łatwy sposób pobieranie wideo, lecz są one zabezpieczone znakiem wodnym, co może utrudniać oglądanie oraz zasłaniać niektóre ich fragmenty.

Najciekawsze filmy użytkowników serwisu możemy pobrać na swoje urządzenie, przytrzymując przez chwilę palec na ekranie, a następnie wybierając opcję Zapisz film. Plik zostanie pobrany na nasz telefon, niestety także ze znakiem wodnym - będzie na nim widnieć logo TikToka wraz z nazwą użytkownika autora filmu. Jeśli ta opcja jest niedostępna, oznacza to, że dany użytkownik wyłączył możliwość zapisywania i udostępniania jego materiałów w ustawieniach aplikacji.

Przeglądanie TikToka online

Na ratunek przychodzą przeglądarki do social mediów online - jedną z nich jest TikTok Downloader. Strona udostępnia narzędzie do wyświetlenia oraz pobrania dowolnego wideo na TikToku nawet w sytuacji, gdy użytkownik zablokował możliwość pobierania jego filmów. Nie musimy się nigdzie logować ani posiadać konta na TikToku, dzięki czemu jesteśmy w pełni aninimowi - użytkownik nie wie o wyświetleniu jego profilu. Pobrane filmy nie tracą na jakości i co najważniejsze nie są zabezpieczone znakiem wodnym.

Jeżeli dbamy o prywatność w social mediach, to oglądanie profili użytkowników za pomocą narzędzi online wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Z ich pomocą jesteśmy w stanie zapisać każdy film w jakości full HD oraz pozbyć się irytującego znaku wodnego bez konieczności instalowania aplikacji.