Dwa sposoby na zablokowanie kogoś na Instagramie bez jego wiedzy.

Czarno-brązowy drewniany płot

Portale społecznościowe takie jak Instagram przynoszą wiele pożytku - ułatwiają dzielenie się zdjęciami i wideo, nawiązywanie nowych kontaktów oraz pomagają w prowadzeniu biznesu i zdobyciu klientów. Wraz ze wzrostem popularności naszego profilu rośnie także liczba osób, którym z różnych względów nie podobają się zamieszczane przez nasz treści. Jak wszyscy wiemy, w internecie jest mnóstwo hejtu. Nie brakuje go również na Instagramie.

Co zrobić w sytuacji, kiedy niektórzy użytkownicy uniemożliwiają nam normalne korzystanie z serwisu w postaci negatywnych wiadomości na czacie, pod postami lub złośliwymi reakcjami na nasze relacje? To wszystko można zniwelować poprzez blokowanie, a ponadto Instagramie nie powiadomi ich o tym. Wystarczy, że skorzystasz z jednego z poniższych sposobów:

Blokowanie w ustawieniach ⚙️

  1. Uruchom Instagrama i przejdź do swojego profilu.
  2. Otwórz Menu w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz następująco: Ustawienia, Prywatność, Zablokowane konta.
  4. Kliknij znak plusa w prawym górnym rogu ekranu, aby wyszukać i dodać użytkownika do listy zablokowanych.

Blokowanie na czacie 💬

  1. Uruchom Instagrama i przejdź do ekranu domowego.
  2. Kliknij ikonę DM (Direct Message) w prawym górnym rogu ekranu.
  3. W zakładce Czaty otwórz konwersację z użytkownikiem, którego chcesz zablokować.
  4. Kliknij nazwę użytkownika na samej górze ekranu.
  5. Wybierz ostatnią opcję Blokuj podświetloną na czerwono.

Po zablokowaniu użytkownika nie będzie on mógł także znaleźć naszego profilu w wyszukiwarce oraz oznaczać na postach, relacjach, czy wzmiankach. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, Instagram nie wyśle żadnej informacji o zablokowaniu do użytkownika, lecz jeśli spróbuje on nas wyszukać z konta znajomego i pojawimy się w wynikach wyszukiwania, to z pewnością się o tym domyśli. Ponadto, może nadal oglądać nasze relacje, posty lub rolki za pomocą stron dostępnych w sieci. Jeśli chcesz skorzystać z mniej radykalnego rozwiązania, możesz skorzystać z funkcji ograniczenia użytkownika, o której wspomnimy w kolejnym artykule.