Czy Instagram powiadamia o zrobieniu screenshota stories?

Koperta z napisem mail - widok z góry

Nie ulega wątpliwości, że odwiedzając profile użytkowników na Instagramie oraz przeglądając ich posty, rolki i relacje chcemy pozostać anonimowi. Brak możliwości zapisywania opublikowanego materiału powoduje, że coraz częściej decydujemy się na wykonanie zrzutu ekranu.

Mimo że komunikat o wykonanym screenshocie przynosi wiele korzyści analityczne autorowi, to dla odwiedzających może stanowić problem w zachowaniu prywatności.

Czy Instagram wysyła powiadomienie do użytkownika o wykonanym przez nas zrzucie ekranu jego relacji? Odpowiedź brzmi: Nie. Zarówno robiąc screena na aplikacji IG, jak i na przeglądarce internetowej komputera zachowujemy pełną anonimowość. To samo tyczy się minionych relacji, przypiętych do profilu użytkownika. Co prawda, dzięki zrobieniu screenshota jesteśmy w stanie zapisać zdjęcie na swoim urządzeniu to jego jakość i rozmiar pozostawiają wiele do życzenia. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest skorzystanie z narzędzia insta story viewer, dzięki któremu podejrzymy relacje dowolnego użytkownika w jakości HD bez jego wiedzy.

Nie ma różnicy, którą opcję wybierzesz, pamiętaj jednak, że robiąc zrzut ekranu czyjegoś zdjęcia na swoim telefonie lub wykorzystując do tego narzędzia online, musisz mieć na uwadze prawa autorskie oraz zgodę na jego rozpowszechnianie.