Jak zmienić nazwę użytkownika na Instagramie?

Oficjalny profil Instagrama na telefonie

Pośród prawie 1.5 miliarda kont na Instagramie ciężko wymyślić oryginalną nazwę użytkownika. Zazwyczaj nie przywiązujemy do niej zbyt dużej wagi zwłaszcza na początku naszej przygody z portalem.

Wraz ze wzrostem popularności profilu i nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych pojawia się potrzeba zmiany nazwy użytkownika na taką, która lepiej odzwierciedla naszą markę, a także jest bardziej rozpoznawalna i przyjazna dla odbiorców.

Mimo że zmiana nazwy użytkownika nie jest skomplikowana, to wielu osobom może sprawić trudność znalezienie tej opcji, przeszukując np. ustawienia konta.

W celu zmiany nazwy użytkownika na Instagramie kliknij przycisk Edytuj profil na stronie swojego profilu. Pole z nazwą użytkownika znajduje się tuż nad biografią. Aby zatwierdź nową nazwę, kliknij znak ✓ w prawym górnym rogu ekranu. Instagram powiadomi Cię, jeśli nazwa, która chcesz użyć, jest już zajęta.

Nowa nazwa użytkownika może zawierać wyłącznie znaki alfanumeryczne (a-z, A-Z), (0-9) oraz niektóre znaki specjalne (._-). Maksymalna długość nie może przekroczyć 30 znaków. Jeśli posiadasz dużą liczbę obserwujących to możliwe, że zostaną oni powiadomieni o zmianie nazwy Twojego profilu.