Wady i zalety konta prywatnego na Instagramie

Ogrodzenie cyklonowe

Instagram w 2022 roku to dobry sposób na zyskanie popularności, jak również na dochodowy biznes. Jednak nie każdy użytkownik tego portalu dąży do zdobycia jak największej liczby obserwujących oraz serduszek pod postami.

Niektóre osoby chcą dzielić się najważniejszymi chwilami z własnego życia wyłącznie ze znajomymi, a nie z całym światem. Instagram daje taką możliwość po przełączeniu na konto prywatne. Użytkownicy będą mieli wgląd jedynie do zdjęcia profilowego, statystyk (liczba postów, obserwujących, obserwowanych) oraz biogramu, a dostęp do całej reszty informacji będzie wymagał naszej zgody. Takie rozwiązanie niesie ze sobą zarówno plusy, jak i minusy. Zebraliśmy dla Was najważniejsze z nich.

➕ Plusy:

  1. Pełna kontrola nad tym, kto przegląda nasz profil.
  2. Ograniczenie negatywnych komentarzy.
  3. Wysyłanie wiadomości, tagowanie oraz wzmianki pozostają bez zmian.

➖ Minusy:

  1. Konieczność ręcznej akceptacji każdej prośby o obserwację.
  2. Mniejsza liczba obserwujących, lajków i komentarzy.
  3. Ograniczone zasięgi profilu oraz mała szansa na pozyskanie reklamodawców.

Posiadając konto prywatne, z pewnością nie pozyskamy szerokiego grona odbiorców, do których trafimy z reklamą i zarobimy pieniądze. W zamian za to będziemy mogli wstawiać osobiste zdjęcia z naszego życia dla zaufanych odbiorców i praktycznie zniwelować tzw. hejt. Jeśli chcemy znaleźć złoty środek, czemu by nie założyć dwóch kont - jednego dla publiki, drugiego dla znajomych?