Jak zyskać więcej obserwujących na Instagramie?

Zdjęcie publiczności na koncercie

W dzisiejszych czasach social media są nierozłącznym elementem naszego życia. Ułatwiają nawiązywanie nowych kontaktów, wymianę informacji i udostępnianie różnych multimediów. Dla wielu osób stanowią także główne źródło dochodu. Instagram jest z pewnością jednym z nich. Co prawda portal nie wypłaca bezpośrednio pieniędzy na konto w zależności od liczby obserwujących, lecz dotarcie z reklamą do dużego grona odbiorców może przynieść spore korzyści majątkowe, a firm poszukujących influencerów do reklamy swoich produktów nie brakuje.

Jak więc zwiększyć liczbę obserwujących i zamienić zwykły profil dla znajomych w dochodowy biznes? Oczywiście nie interesuje nas kupno sztucznych obserwacji, które są łatwe do zweryfikowania przez potencjalnych reklamodawców i nie przynoszą żadnych korzyści marketingowych. Jest na to kilka naturalnych sposobów:

  1. Systematyczne publikowanie nowych materiałów - Ciężko wyobrazić sobie profil z milionem obserwujących i tylko jednym udostępnionym postem. Większość z nich dodaje nowe zdjęcia i wideo praktycznie codziennie i to już od kilku lat. Daj się więc znaleźć nowym obserwującym poprzez regularne udostępnianie nowych postów, relacji i rolek.
  2. Interesujące treści - Im ciekawsza publikacja, tym większa możliwość na jej podlinkowanie i udostępnienie przez innych użytkowników. Wstawiając interesujące treści, zyskasz więcej wyświetleń profilu oraz szansę na nowych obserwujących.
  3. Dbanie o opisy i tagi - Instagram to nie tylko treść wizualna. Oryginalne i ciekawe opisy potrafią zaangażować więcej odbiorców. Tekst może na przykład zawierać pytania i zachęcać do odpowiedzi w komentarzach, kliknięcia linku w bio lub zajrzenia na nasze Instastory. Zadbaj również o trafne tagi, które nawiązują do publikowanej przez Ciebie treść.
  4. Odpowiadanie na komentarze - Jak wiemy, w social mediach nie brakuje sztucznych kont, lajków, czy komentarzy. Wchodzenie w interakcje z realnymi użytkownikami może zwiększyć widoczność postów przez algorytmy Instagrama, które w 2022 roku szczególnie zwracają na to uwagę.
  5. Dostępność profilu - W dążeniu do zdobycia jak największej liczby obserwujących nie ma miejsca na profile prywatne lub brak możliwości komentowania postów. W ten sposób ograniczamy widoczność swojego profilu i minimalizujemy szanse na pozyskanie nowych obserwujących.

Chcąc zwiększyć popularności profilu na Instagramie, nie warto wybierać drogi na skróty. Kupowanie obserwujących na pewno nie zwiększy zasięgów, lecz może narazić nas na blokadę konta. W zamian za to warto budować prawdziwe grono obserwujących, dzięki któremu nawiążemy kontakt z licznymi markami na całym świecie.