Jak nałożyć ograniczenie na użytkownika Instagrama?

Sygnalizacja ze światłem czerwonym

W walce z różnego rodzaju nadużyciami, spamem, obraźliwym zachowaniem i negatywnymi komentarzami pod postami, jak również na czacie Instagram nie zostawia nas bez pomocy.

Do dyspozycji mamy wiele możliwości: wyłączenie komentowania, ukrycie relacji, wyciszenie konta, a nawet jego całkowita blokada. To tylko kilka z przykładowych działań, które możemy wykorzystać w tym celu. Na uwagę zasługuje jednak funkcja ograniczenia konta, która sprawdza się najlepiej.

Jest to alternatywny sposób blokowania konta, o którym, jak wiemy, łatwo może się dowiedzieć osoba zablokowana, po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy naszego profilu. Funkcja ograniczenia konta jest natomiast bardziej dyskretna i skonstruowana tak, aby użytkownik nie domyślił się o jej nałożeniu. Możemy z niej swobodnie korzystać, ponieważ tak samo, jak w przypadku blokowania użytkownika, Instagram nie powiadomi go o nałożonej restrykcji, ponadto jest ona tymczasowa i w dowolnej chwili możemy cofnąć ograniczenie bez konieczności ponownej obserwacji konta.

Co dokładnie daje nałożenie ograniczenia na użytkownika? Przede wszystkim nie będzie on mógł zobaczyć Twojego statusu aktywności, dodawać komentarzy bez Twojej zgodny (stają się publiczne dopiero po zaakceptowaniu) oraz sprawdzać, kiedy odczytałeś jego wiadomość na czacie. Z tej funkcji możemy skorzystać na dwa sposoby.

Poprzez ustawienia ⚙️

  1. Uruchom Instagrama i przejdź do swojego profilu.
  2. Otwórz Menu w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz następująco: Ustawienia, Prywatność, Ograniczone konta.
  4. Wyszukaj i dodaj użytkownika do listy kont ograniczonych.

Poprzez czat 💬

  1. Uruchom Instagrama i przejdź do ekranu domowego.
  2. Kliknij ikonę DM (Direct Message) w prawym górnym rogu ekranu.
  3. W zakładce Czaty otwórz konwersację z użytkownikiem, którego chcesz zablokować.
  4. Kliknij nazwę użytkownika na samej górze ekranu.
  5. Wybierz opcję Ogranicz.

Czy użytkownik dowie się o nałożeniu ograniczenia przeze mnie? Jest to stosunkowo dyskretna metoda w porównaniu np. z blokadą konta. Chociaż może się on zastanawiać, dlaczego nagle nie widzi Twojego statusu aktywności oraz sprawdzić z konta znajomego czy komentarz, który dodał, jest widoczny dla wszystkich.