Co robić, gdy zapomnisz hasła do Instagrama?

Ekran logowania Instagrama na telefonie komórkowym.

Dostęp do wielu informacji w internecie wymaga rejestracji. Niektóre serwisy ze względów bezpieczeństwa żądają stworzenia skomplikowanego hasła o minimalnej długości, składającego się z małych i dużych liter, cyfr, a nawet znaków specjalnych. Z upływem czasu znacząco rośnie liczba haseł do zapamiętania, biorąc pod uwagę regułę, że nie powinno się używać tego samego hasła do wielu kont.

Zdarza się, że zgubimy kartkę z zapisanymi hasłami lub po prostu ich zapomnimy, zwłaszcza przy rzadkim korzystaniu z niektórych serwisów.

Jeśli zapomniałeś hasła do swojego konta na Instagramie, możesz skorzystać następujących możliwości:

1. Zaloguj się przez Facebooka

Na ekranie logowania Instagrama kliknij niebieski przycisk Kontynuuj za pośrednictwem Facebooka. Po wpisaniu nazwy użytkownika oraz hasła zostaniesz przekierowany na powiązane z Twoim Facebookiem konto na Instagramie. Ta metoda nie jest dostępna w przeglądarce na urządzeniu mobilnym - należy skorzystać z aplikacji Instagrama. Nie będziesz mógł z niej również skorzystać, jeśli Twoje konto na Instagramie nie zostało stworzone za pomocą Facebooka.

2. Zmień hasło przy pomocy e-mail lub telefonu

Na ekranie logowania kliknij opcję Nie pamiętasz hasła? Po wyszukaniu nazwy użytkownika (bez symbolu @) wybierz, w jaki sposób chcesz otrzymać wiadomość z linkiem do zmiany hasła (wiadomość SMS lub e-mail). Jeśli nie możesz znaleźć swojego konta lub nie pamiętasz jego nazwy, poproś znajomego o odwiedzenie Twojego profilu i zrobienie zrzutu ekranu.

3. Zweryfikuj tożsamość

Jeśli na swoim koncie posiadasz zdjęcia, na których jesteś, możesz spróbować odzyskać do niego dostęp za pomocą krótkiego filmu selfie. Aby to zrobić, otwórz aplikację Instagrama, przejdź do panelu logowania, a następnie:

  1. Kliknij „Uzyskaj pomoc dotyczącą logowania się”.
  2. Wyszukaj swoje konto.
  3. Wybierz opcję „Nie udało Ci się zresetować hasła?”
  4. Wybierz „Spróbuj użyć innej metody”.
  5. Zaznacz „Nie pamiętam hasła i nie mogę go zresetować” i kliknij Dalej.
  6. Zaznacz „Tak, mam swoje zdjęcie na moim koncie” i kliknij Dalej.
  7. Wpisz adres e-mail, na który otrzymasz prośbę o przesłanie filmu selfie, w którym odwracasz głowę w różnych kierunkach w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

Proces weryfikacji może potrwać do dwóch dni roboczych, jeśli przejdziesz go pozytywnie, otrzymasz od Instagrama wiadomość na wyżej wymieniony adres e-mail wraz z linkiem do zresetowania hasła. Dlaczego akurat film, a nie np. zdjęcie dowodu osobistego? Instagram tłumaczy się tym, że dokumenty tożsamości mogą zostać w łatwy sposób zmodyfikowane.

Jeśli nadal nie możesz odzyskać dostępu do konta, poszukaj dodatkowych informacji w Centrum pomocy Instagrama.